miercuri, 29 august 2012

CFR CLUJ - FC BASEL LIVE

CFR CLUJ - FC BASEL este LIVE diseară, de la 21.45, pe stadionul Costantin Rădulescu.
Acesta este meciul în urma căruia CFR CLUJ se poate califica pentru a treia oară în GRUPELE LIGII CAMPIONILOR. În tur, CFR CLUJ a învins FC BASEL cu 2-1, chiar în Elveţia, astfel că este favorită la calificare.
În meciul tur, FC BASEL a deschis scorul chiar înainte de pauză, prin Marco Streller. "Dubla" lui Moudou Sougou din repriza a doua, reuşită în minutele 66 şi 71, a întors meciul, iar CFR CLUJ este aproape de grupele Ligii Campionilor.
Misiunea CFR-ului este, însă, complicată de numeroasele absenţe din lot: Deac, Ronny şi Vass sunt accidentaţi, Maftei şi Piccolo - suspendaţi.
CFR CLUJ şi FC BASEL s-au întâlnit, în sezonul 2010-2011, de două ori în grupele LIGII CAMPIONILOR. Atunci, CFR a câştigat cu 2-1 acasă, iar BASEL cu 1-0 în Elveţia.
Echipele probabile, conform ProSport:
CFR CLUJ: Felgueiras - Camora, Rada, Cadu, Pinto - Sare, G. Mureşan - Rui Pedro, Sougou, Bastos - Kapetanos. Antrenor: Ioan Andone
FC BASEL: Sommer - Steinhofer, Sauro, Dragovic, Park Joo Ho - Degen, Cabral, Diaz, F. Frei - A. Frei, Streller. Antrenor: Helko Vogel