duminică, 18 noiembrie 2012

Jocuri cu scantei, Liga a IV-a Dambovita !

Etapa a 16-a a Ligii a IV-a ne-a oferit ieri cateva  arbitrul Marius Chitu stabilind un record in materie de cartonase rosii aratate unei echipe! 7 (sapte) au fost eliminarile dictate celor de la Avantul Produlesti in partida cu Atletic Fieni!
Era minutul 77 si oaspetii conduceau cu 2-0, moment in care partida s-a incheiat. Doar "Doaca" a primit rosu din doua galbene, restul de sase jucatori primind direct cartonasul rosu, unul pentru ca a scuipat centralul, iar ceilalti pentru injurii! Nici derbiul dintre FC Contesti si Gloria Cornesti nu a decurs normal, gazdele retragandu-se dupa teren, suparati pe arbitraj, si doar interventia primarului a facut ca jocul sa se reia si sa fie dus la bun sfarsit! Iata rezultatele inregistrate ieri in Liga a IV-a:
Recolta Gura Șuții–AS Doicești 1-0
Petrolul Valea Mare–FC Aninoasa 1-3
Bradul Moroieni–Gaz Metan Finta 1-2
Avântul Produlești–Atletic Fieni 0-3 (întrerupt în minutul 77, la scorul de 0-2)
Voința Pierșinari–Voința Pietroșița 0-3
Comerțul Brezoaele–Petrolul Târgoviște 2-3
FC Conțești–Gloria Cornești 2-3
Utchim Găești–PAS Pucioasa 1-2